Padangos

Trumpai apie padangas

Nors iš pirmo žvilgsnio visos padangos atrodo panašiai, tačiau yra didelis skirtumas tarp jų: skiriasi paskirtis, savybės, protektoriaus raštas ir žinoma kaina. Padangos yra vienas svarbiausių automobilio komponentų susijusių su saugumu ir komfortu kelyje. Nuo padangų būklės ir kokybės priklauso sukibimas su kelio danga, stabdymo kelias, kuro sąnaudos, triukšmas salone ir išorėje, dėl to siūlome plačiau pasidomėti apie jas. Bendrai išskiriamos trys kategorijos – vasarinės padangos, žieminės padangos bei universalios padangos, dar vadinamos demisezoninėmis padangomis. Kiekviena rūšis turi savo ypatybes ir yra geriau pritaikytos tam tikroms sąlygoms.

Vasarinės padangos

Vasarinės padangos turi užtikrinti gerą sukibimą esant sausam orui ir aukštai temperatūrai. Padangos turi išlaikyti savo savybes vasaros laiku ir nepasidaryti per minkštos vyraujant aukštoms temperatūroms. Gumos mišinys ir profilis sukurtas siekiant idealaus santykio tarp mažo pasipriešinimo riedėjimui ir gero sukibimo tiek su šlapia, tiek su sausa danga. Kiekvieno gamintojo prioritetai gali šiek tiek skirtis, todėl prieš perkant reikia žinoti ko tikimasi iš vasarinių padangų ir sekti ES padangų ženklinimo etiketėje nurodytą informaciją. Prie šio ženklinimo sugrįšime truputį žemiau.

Žieminės padangos

Žieminės padangos skirtos šaltam klimatui ir pasižymi geresniu sukibimu slidžiame kelyje, nes yra specialiai sukurtos važiavimui per sniegą ir ledą. Jos dar žinomos kaip M+S padangos, kas reiškia purvas+sniegas. Nuo vasarinių padangų jos skiriasi storesniu profiliu, kuris žiemą lemia geresnes važiavimo ir sukibimo savybes. Gumos mišinys taip pat pritaikytas žemoms temperatūroms, išlieka elastingas ir taip užtikrina didesnį važiavimo saugumą. Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, žiemos metu nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d. eisme leidžiama dalyvauti tik su žieminėmis arba universaliomis padangomis.

Universalios padangos

Universalios padangos tinka tiek vasaros, tiek žiemos sąlygoms. Tai reiškia, jog vairuotojui reikia tik vieno padangų komplekto, taip išvengiama kasmetinių montavimo rūpesčių ir išlaidų, taip pat nebelieka sandėliavimo problemos. Kadangi padangos naudojamos ištisus metus, gamintojai bando suderinti vasarinių ir žieminių padangų savybes. Ar tai pavyksta idealiai įgyvendinti yra geras klausimas. Universalios padangos yra puikus pasirinkimas mažai automobilį eksploatuojantiems vairuotojams. Tačiau, ko gero, universalios padangos niekada neprilygs žieminėms padangoms sudėtingomis žiemos vairavimo sąlygomis, taip pat karštą vasaros dieną neturės tokių savybių kaip specialiai tam skirtos vasarinės padangos.

Tinkamų padangų pasirinkimas

Kokybiškos naujos padangos automobiliui – visuomet rimtas pirkinys ir svarbus sprendimas, nes tinkamos padangos pridės vairavimo saugumo, komforto ir našumo. Priklausomai nuo padangų pirkimui skiriamo biudžeto ir pageidavimų, galima jas skirstyti į tris segmentus – premium, vidutinis ir ekonominis. Kokios padangos geriausiai tinka jūsų automobiliui, priklauso nuo vairavimo stiliaus, važiuojamų maršrutų ir, be abejo, vairavimo sąlygų. Teisingam pasirinkimui įtakos turi tai, kur daugiau važinėjate - mieste ar greitkelyje, transporto priemonės svoris, taip pat kokie automobilio ratlankiai ir tt. Taip pat skiriasi padangos lengviesiems automobiliams ir padangos mikroautobusams. Visos mūsų parduodamos padangos pagamintos pagal griežtus Europos sąjungos standartus ir pažymėtos ES padangų ženklinimu. Patys gamintojai nuolat tobulina savo gamybos technologijas ir siekia, kad jų padangos būtų geresnės, saugesnės ir patvaresnės.

Padangų kaina labai priklauso nuo gamintojo ir išmatavimų, taip pat nuo gamyboje naudotų technologijų. Premium segmento padangos visuomet kainuoja daugiau, tačiau tai atsispindi ir prekės kokybėje. Tačiau ir pigios padangos nebūtinai yra blogas pasirinkimas. Ekonominės klasės padangos dažniausiai gaminamos Kinijoje, tačiau jos turi visus privalomus sertifikatus, dėl to yra saugios eksploatuoti, joms taip pat taikoma gamintojo garantija. Galutinį padangų pasirinkimą turi lemti pirkėjo pageidaujamas kainos ir kokybės santykis.

Laikas pirkti naujas padangas

Kada laikas keisti senas padangas į naujas? Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į padangų protektoriaus gylį, tačiau labai svarbus ir padangų amžius, nusidėvėjimo netolygumai ar pažeidimai. Lietuvoje reikalavimai tokie, kad leistinas vasarinių padangų minimalus protektoriaus gylis yra 1,6 mm, o žieminių - 3 mm. Tačiau patartina susirūpinti padangų keitimu jau kur kas anksčiau ir rekomenduojama pakeisti padangas kai vasarinių padangų protektorius nusidėvėjo iki 2 mm, o žieminių - iki 4 mm. Pasiekus šias ribas vairuoti gali pasidaryti nesaugu. Taip pat labai svarbus padangų amžius, kuris yra nurodytas ant padangos šono, keturi skaitmenys šalia raidžių DOT: pirmieji du skaičiai reiškia padangos pagaminimo metų savaitę, o trečias ir ketvirtas - pagaminimo metus. Ko gero bendra daugelio gamintojų rekomendacija yra senesnes nei 10 metų arba daugiau nei 6 metus eksploatuotas padangas keisti naujomis.

Padangų žymėjimai ir ES ženklinimas

Kokie yra pagrindiniai padangų žymėjimai ir kaip išsirinkti teisingai? Ant kiekvienos padangos šono gamintojas nurodo išmatavimus ir kitus parametrus, žymėjimo pavyzdys: 205/55 R16 91 V XL. Šiuo atveju 205 reiškia padangos plotį milimetrais. 55 - tai padangos aukščio koeficientas, vadinasi aukštis yra lygus 55 % padangos pločio. R16 reiškia ratlankio diametrą coliais. Skaičius 91 yra padangos apkrovos indeksas, kuris nurodo maksimaliai leistiną vienos padangos apkrovą, šiuo atveju 615 kg. V – tai padangos greičio indeksas, kuris rodo rekomenduojamą maksimalų greitį važiuojant su šia padanga, šiuo atveju 240 km/h. Sustiprintas padangas atpažinsite jeigu yra simbolis XL (angl. extra load). Tai reiškia jog padangos karkasas yra sustiprintas ir atlaiko didesnes apkrovas. Ženklas M+S iš anglų kalbos išvertus reiškia "purvas ir sniegas" - taip žymimos padangos skirtos važiuoti tiek per purvą, tiek per sniegą. Daug vairuotojų iki šiol klaidingai mano jog padangos turinčios šį žymėjimą yra universalios padangos. Tačiau jis informuoja apie padidinto pravažumo padangas ir yra ant visų žieminių bei universalių padangų, bet gali būti randamas ir ant vasarinių padangų. Visos tikros žieminės padangos papildomai žymimos snaigės kalno fone logotipu.

Visos naujos padangos, išskyrus dygliuotas, turi specialų ES ženklinimą, kuriame pirkėjo patogumui pateikiama informacija apie tris svarbius padangų parametrus. Tai etiketė kuri dažniausiai klijuojama ant padangos ir jos informacijoje greitai galima įvertinti ir palyginti padangas pagal šiuos tris parametrus: degalų sąnaudų efektyvumas (skalėje nuo A iki G), sukibimas su šlapia danga (skalėje nuo A iki F) ir išorinis triukšmas decibelais (dB). Elektroninėje parduotuvėje AUTOROLIS.LT ši etiketė rodoma kiekvienos padangos aprašyme.

Naujos padangos automobiliui internetu

Jūsų automobiliui tinkamas naujas vasarines, žiemines ar universalias padangas rasite ir patogiai užsisakysite internetu elektroninėje padangų parduotuvėje AUTOROLIS.LT, o pasinaudoję mūsų patogiu filtru greitai susiaurinsite paiešką ir matysite visus jums tinkamus padangų variantus. Prekiaujame tik naujomis padangomis ir siūlome platų padangų pasirinkimą lengviesiems automobiliams, visureigiams bei mikroautobusams. Visoms mūsų parduodamoms padangoms suteikiama gamintojo garantija , taip pat galioja grąžinimo garantija. Pirkti padangas internetu - patogiausias būdas sutaupyti laiką ir pinigus. Tiesiog įveskite į filtrą padangų išmatavimus (plotis, aukštis, ratlankių skersmuo), kuriuos rasite tiesiog pasižiūrėję ant esamų padangų (sąlyga kad uždėtos teisingos padangos), automobilio naudojimo žinyne arba ant informacinės lentelės, kuri daugelyje automobilių yra ant vairuotojo arba keleivio vidinių durelių pusės arba ant kuro bako dangtelio vidinės pusės.

Jeigu renkantis iškyla klausimų, visuomet galite kreiptis į mus elektroniniu paštu arba telefonu, o mes visada pasiruošę išsamiai pakonsultuoti ir padėti.

Naujos automobilių padangos internetu parduotuvėje AUTOROLIS.LT – lengva ir patogu įsigyti. Pas mus didelis pasaulinio lygio gamintojų padangų pasirinkimas. Užsisakykite vieno mygtuko paspaudimu neišėję iš namų ir užsakymą pristatysime greitai bei saugiai jūsų pageidaujamu adresu. Internetinėje parduotuvėje AUTOROLIS.LT rasite tokių garsių gamintojų padangų kaip Barum, BFGoodrich, Bridgestone, Continental, Dunlop, Falken, Firestone, Gislaved, Goodyear, Hankook, Kelly, Kormoran, Kumho, Matador, Michelin, Nankang, Nexen, Pirelli, Sava, Yokohama ir aibę kitų.

Užsisakykite savo automobiliui tinkamas ir kokybiškas padangas internetinėje parduotuvėje AUTOROLIS.LT pigiau!

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas